۰۹۲۱۳۶۶۷۲۹۲ - ۰۲۱۸۸۲۰۰۶۶۳ - ۰۲۱۸۸۲۰۰۶۶۴
dr_parisa_hamami@
تهران، میدان ونک، خیابان ولیعصر شمالی، کوچه والی نژاد
۸ دقیقه
لیفت اندوسکوپی پیشانی

لیفت اندوسکوپی پیشانی

آنچه می خوانید...

زیبایی یکی از مهم ترین دلایل افزایش اعتماد به نفس در فرد است. جراحی های زیبایی با اهداف مختلف برای بخشی از افراد جامعه ارزش بالایی دارند. یکی از عمل جراحی زیبایی که امروزه محبوبیت بیشتری در میان زیبا پسندان پیدا کرده است، لیفت اندوسکوپی پیشانی است. هدف از این جراحی، جوان سازی ظاهر پیشانی و حذف چین و چروک ها و پوست های اضافی افتاده است. در این مقاله قصد داریم به تفسیر، پیرامون لیفت اندوسکوپی پیشانی بررسی کنیم و به مزایا، عوارض و همچنین مراقبت های قبل و بعد از لیف پیشانی بپردازیم. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های برتر یک عمل لیف پیشانی تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

 

دلایل انجام لیفت اندوسکوپی پیشانی

با افزایش سن و تغییر در عملکرد اصلی پیشانی، مشاهده چین و چروک روی پیشانی طبیعی است. هدف اصلی از انجام لیفت اندوسکوپی پیشانی، از بین بردن چین چروک های روی پیشانی است. طی این جراحی، ابروها به سمت بالا کشیده نمی شوند، بلکه با از بین رفتن چین و چروک ها، ابروها در محل طبیعی و استاندارد خود قرار می گیرند. به این دلیل که وجود چین چروک ها باعث افتاده تر شدن ابروها می شود، در نتیجه با رفع چین و چروک ها، این افتادگی نیز از بین خواهد رفت. از طرفی با کشیده شدن پیشانی و ابروها، پلک ها نیز تحت تاثیر قرار می گیرند و بهبودی قابل قبولی نیز در افتادگی پلک ها و چروک های گوشه های چشم مشاهده خواهد شد. در کنار لیفت پیشانی می توان لیفت ابرو نیز انجام داد یا لیفت ابرو و لیفت پیشانی را می توان جایگزین یکدیگر کرد.

لیفت اندوسکوپی پیشانی
لیفت اندوسکوپی پیشانی

چه کسانی کاندیداهای مناسب برای انجام لیفت اندوسکوپی پیشانی هستند؟

جراحی لیفت پیشانی از جمله جراحی های کم تهاجمی است و افرادی که متقاضی برای لیفت اندوسکوپی پیشانی هستند، بایستی شرایط لازم و کافی برای این جراحی را داشته باشند. در غیر این صورت، نتایج حاصل از جراحی می تواند نامطلوب باشد یا از لحاظ فیزیکی مشکلات دیگری برای بیمار ایجاد کند. با مراجعه به یک جراح پلاستیک خوب، تمامی جوانب لازم ارزیابی خواهد شد. در ادامه به مهم ترین شرایط کاندیداهای مناسب برای لیفت پیشانی اشاره خواهیم داشت.

 • افرادی که از لحاظ جسمانی و روحی در سلامتی ایده آلی قرار گرفته باشند.
 • افرادی که دارای چین و چروک های ریز و درشت افقی و عمودی روی پیشانی باشند.
 • افرادی که از نتایج لیفت پیشانی آگاهی لازم را کسب کرده باشند و انتظاری بیهوده از جراح خود نداشته باشند.

 

اقدامات قبل از انجام لیفت اندوسکوپی پیشانی

قبل از انجام لیفت اندوسکوپی پیشانی، مشاوره های لازم توسط جراح یا مشاوران پزشک متخصص، ارائه می شود. تمامی نکات لازم و همچنین مزایا و معایب این روش زیبایی برای فرد متقاضی شرح داده می شود. اقدامات قبل از لیفت می تواند از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند. از جمله اقدامات قبل از انجام لیفت اندوسکوپی پیشانی عبارتند از:

 • مشورت با جراح خود در مورد سابقه بیماری ها و تمامی داروهای مصرفی
 • خودداری از مصرف سیگار و دخانیات به دلیل بهبود گردش جریان خون در پوست حداقل یک هفته قبل از عمل لیفت
 • خودداری از مصرف داروهای انعقاد کننده خون مانند آسپرین و ضد التهاب به دلیل جلوگیری از رقیق شدن خون و خونریزی های شدید
 • خودداری از خوردن و آشامیدن حدود 8 ساعت قبل از عمل لیفت پیشانی در صورت تزریق داروی بیهوشی

 

لیفت اندوسکوپی پیشانی چگونه انجام می شود؟

برای انجام عمل لیفت پیشانی، بیماری تحت بیهوشی عمومی و در برخی موارد تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد. همان طور که پیش تر گفته شد، لیفت اندوسکوپی پیشانی در گروه جراحی های کم تهاجمی قرار دارد. در این جراحی، به وسیله تیغ جراحی برش های کوچکی را از محل رشد موها تا داخل موهای سر ایجاد می کنند. تعداد برش های ایجاد شده بین 3 تا 5 برش می تواند متغیر باشد. سپس با استفاده از ابزارهای تخصصی، بافت پوست پیشانی را جدا کرده و به طرف بالا می کشند. این کشیدگی تا حدی ادامه پیدا می کند که پوست پیشانی به اندازه لازم صاف شود و چین و چروک های آن از بین بروند و ابروها در موقعیت مناسبی قرار بگیرند. در انتها، محل برش های ایجاد شده، توسط بخیه ها بسته می شوند.

 

مراقبت های بعد از انجام لیفت اندوسکوپی پیشانی

لیفت پیشانی به دلیل داشتن زخم و بخیه به مراقب های ویژه ای نیاز دارد. افرادی که تحت لیفت اندوسکوپی پیشانی قرار گرفته اند، بایستی به نکاتی کلیدی در دوران نقاهت خود توجه داشته باشند. توجه به این نکات، دوره نقاهت را کوتاه تر و بهبودی زخم ها را سریع تر پی خواهد برد. از جمله مراقبت های بعد از انجام لیفت اندوسکوپی پیشانی عبارتند از:

 • مصرف تمامی داروها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک متخصص
 • خودداری از پایین نگه داشتن سر تا حدود 2 روز پس از لیفت
 • استفاده از کمپرس های یخ روی سر به منظور کاهش کبودی ها و تورم ایجاد شده در سر و پیشانی
 • انجام پانسمان های لازم و مراقبت های از زخم
 • شستشوی سر و محل بخیه ها بعد از مشورت با پزشک مربوطه
 • اجتناب از فعالیت ها و تمرین های ورزشی سنگین تا 3 هفته بعد از انجام لیفت
 • نوشیدن مایعات فراوان
 • پیاده روی بسیار آهسته در منزل به منظور افزایش گردش خون در سر و پیشانی
 • خودداری از رفتن به استخر و سونا تا 2 هفته بعد از انجام لیفت

مزایای استفاده از لیفت اندوسکوپی پیشانی

لیفت پیشانی دارای ماندگاری طولانی مدتی است و فرد متقاضی می تواند تا چندین سال از شر چین و چروک های روی پیشانی رهایی پیدا کند. از طرفی لیفت پیشانی به دو روش کلاسیک و اندوسکوپی انجام می شود. لیفت اندوسکوپی پیشانی به مراتب مزایای بیشتری نسبت به لیفت کلاسیک پیشانی دارد. به همین دلیل، روش اندوسکوپی محبوبیت بیشتری در میان متقاضیان پیدا کرده است. در این بخش از مطلب به مزایای استفاده از لیفت اندوسکوپی پیشانی می پردازیم.

 1. ماندگاری نتایج حاصل از لیفت پیشانی و رفع چین و چروک ها تا حدود 10 سال بعد از جراحی
 2. قابل انجام برای هر سن و جنسیتی
 3. دارای کمترین عوارض ناشی از جراحی
 4. دارای کمترین مدت زمان دوره نقاهت
 5. بهبودی سریع
 6. استفاده از روش بی حسی موضعی در شرایط نرمال و حذف عوارض ناشی از بیهوشی عمومی
 7. رفع خستگی و عصبانیت موجود در حالت چهره فرد
 8. نوعی جراحی ساده و بدون پیچیدگی

 

عوارض ناشی از لیفت اندوسکوپی پیشانی

هر روش جراحی درمانی و زیبایی به نوبت خود دارای معایب و عوارضی است و لیفت اندوسکوپی پیشانی را نیز نمی توان از این قاعده مستثنی دانست. روش اندوسکوپی نسبت به روش کلاسیک لیفت پیشانی مدرن تر و پیشرفته تر است و عوارض ناشی از آن نیز کمتر خواهد بود. به همین دلیل است اغلب جراحان پلاستیک، استفاده از روش اندوسکوپیک را به افراد متقاضی لیفت پیشانی، پیشنهاد می کنند. عوارض لیفت پیشانی می تواند کوتاه مدت باشد و پس از طی دوره نقاهت از بین بروند. از جمله عوارض ناشی از لیفت اندوسکوپی پیشانی عبارتند از:

 • بروز عفونت در محل برش و زخم
 • تشکیل هماتوم یا خونریزی
 • درد و سوزن سوزن شدن در ناحیه بخیه
 • تورم و کبودی
 • احتمال نامتقارن شدن ابروها با یکدیگر

 

ویژگی های نتیجه عمل بعد از لیفت اندوسکوپی پیشانی

پزشک متخصص یا تیم مشاوره، پیش بینی های لازم از نتایج جراحی را به فرد متقاضی تشریح می کنند. با مشاهده تصاویر قبل و بعد از جراحی به فرد، نمونه کارهای قبلی با توضیحات لازم شرح داده می شوند. بنا به شرایطی که پیشانی هر فرد دارد نتایج می توانند متغیر باشند. با تمام تفاسیر، نتیجه یک جراحی ایده آل توسط جراح مجرب ویژگی های کلی دارد که باید به آن توجه شود. در ادامه به ویژگی های نتیجه عمل بعد از لیفت اندوسکوپی پیشانی اشاره خواهیم داشت.

 • از بین رفتن تمامی کبودی ها و تورم روی پیشانی پس از سپری کردن دوره نقاهت
 • رفع چین و چروک های پیشانی در حد انتظارات معقولانه
 • رفع محل زخم و بخیه
 • متقارن ماندن شکل ابروها
لیفت اندوسکوپی پیشانی
لیفت اندوسکوپی پیشانی

هزینه انجام لیفت اندوسکوپی پیشانی

هزینه لیفت پیشانی به عوامل متعددی بستگی دارد. هر فرد متقاضی برای لیفت اندوسکوپی پیشانی بایستی تمامی این عوامل را در نظر گرفته باشد. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • میزان تخصص، تجربه و سابقه جراحی های موفق پزشک مربوطه
 • میزان چین و چروک های روی پیشانی و شرایط پوست بیمار
 • نوع بیمارستان یا کلینیک برای انجام لیفت (دولتی یا خصوصی)
 • انجام آزمایش های لازم طبق نظریه پزشک مربوطه

 

مراجعه به پزشک

در مطالب بالا به بررسی شرایط لیفت اندوسکوپی پیشانی و همچنین مزایا، عوارض و مراقبت های قبل و بعد از جراحی پرداخته شد. این نوع جراحی با داشتن حداقل میزان اسکارها و زخم پوست، چین و چروک های موجود در پیشانی را از بین می برد. دکتر پریسا حمامی متخصص و جراح چشم، دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت از دانشگاه ایران، تجربه و دانش کافی در زمینه درمان انواع بیماری های چشم و انجام جراحی های زیبایی چشم دارد. شما برای انجام لیفت اندوسکوپی پیشانی می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و نوبت ویزیت خود را دریافت نمایید.

بهترین جراح پلک

دکتر پریسا حمامی

دکتر پریسا حمامی جراح چشم فوق تخصص جراحی پلک و چشم و حدقه و صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *