۰۹۲۱۳۶۶۷۲۹۲ - ۰۲۱۸۸۲۰۰۶۶۳ - ۰۲۱۸۸۲۰۰۶۶۴
dr_parisa_hamami@
تهران، میدان ونک، خیابان ولیعصر شمالی، کوچه والی نژاد
۹ دقیقه
لیفت اندوسکوپی ابرو

لیفت اندوسکوپی ابرو

آنچه می خوانید...

ابروها بعد از چشم ها به عنوان تاثیرگذارترین عضو صورت محسوب می شوند. زیبایی و حفظ حالت طبیعی ابروها در صورت باعث زیبایی حالت چهره می شود. حالت افتادگی پلک ها، چین و چروک پیشانی و افتادگی ابروها با افزایش سن بیشتر قابل مشاهده خواهد بود. لیفت اندوسکوپی ابرو یکی از روش های جراحی زیبایی است که با استفاده از آن می توان حالت خستگی و پیری را از چهره از بین برد. در این مقاله قصد داریم با معرفی جراحی لیفت اندوسکوپی ابرو به نحوه انجام، موارد منع، مزایا، عوارض و مراقبت های قبل و بعد از جراحی بپردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

لیفت اندوسکوپی ابرو چیست؟

امروزه برای جوان سازی پوست، روش های درمانی متعددی وجود دارد که تاثیر بسیاری در از بین رفتن حالت های غیر طبیعی چهره ناشی از افزایش سن دارد. باید در نظر داشت، انتخاب یک روش درمانی درست و مناسب، مهم ترین گام برای زیبایی چهره و ابروها است. لیفت اندوسکوپی ابرو به عنوان موثرترین روش درمانی و زیبایی شناخته می شود که با هدف کاهش خطوط بخش میانی ابروها و همچنین رفع افتادگی ابروها انجام می شود. با افزایش سن، پوست حالت شل شدگی به خود می گیرد و با شل شدن پوست صورت، ابروها حالت قوس اصلی خود را از دست می دهند. با انجام لیفت ابرو و تغییراتی جزئی، تمامی قسمت های صورت تحت تاثیر قرار می گیرند و بازسازی مجدد موجب زیبایی چهره خواهد شد.

 

مهم ترین کاربردهای لیفت اندوسکوپی ابرو

ابروها با فرسودگی پوست صورت، ضعف شدن عضلات صورت و جاذبه، حالت افتاده به خود می گیرند. این وضعیت علاوه بر کاهش زیبایی ظاهری چهره، پوست های افتاده می تواند در نهایت برای داشتن یک میدان دید ایده آل نیز مشکلاتی به وجود بیاورند. از آن طرف، لیفت اندوسکوپی ابرو، تنها کاربرد زیبایی ندارد و در مواردی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در این بخش از مطلب، به مهم ترین کاربردهای لیفت اندوسکوپی ابرو اشاره خواهیم داشت و این که چه کسانی می توانند از این روش موثر استفاده کنند.

 • افرادی که دارای ابروهایی با شکل نامتقارن هستند، با کشیدن شدن ابروها به سمت بالا به کمک لیفت ابرو می توانند شاهد از بین رفتن این نامتقارنی باشند.
 • افرادی که در نواحی پیشانی، گیجگاه ها، ابرو و پلک ها دارای چین و چروک هستند و این چین و چروک ها با شل شدن پوست افتاده می شوند، می توانند از لیفت اندوسکوپی ابرو استفاده کنند.
 • افرادی که از مشکل پتوز چشم به طور مادرزادی یا اکتسابی رنج می برند، لیفت ابرو می تواند پیشنهاد خوبی برای درمان باشد.
 • افرادی که افتادگی ابروها منجر به افتادگی پلک های شده است و میدان دید آن ها کاهش پیدا کرده است، لیفت ابرو از جمله روش های موثر درمانی محسوب می شود.

 

موارد منع انجام لیفت اندوسکوپی ابرو

فرد متقاضی برای انجام لیفت ابرو، ابتدا به متخصص چشم و جراح پلاستیک و زیبایی مراجعه می کند. پزشک متخصص پس از انجام معاینات لازم و تشریح نمونه تصاویر نتایج لیفت اندوسکوپی ابرو، تمامی جوانب را مورد بحث و بررسی قرار می دهد. افرادی که بین سنین 30 تا 65 سال قرار دارند، می توانند لیفت ابرو انجام دهند. علارغم آن که پیش تر گفته شد، لیفت اندوسکوپی ابرو، روشی موثر برای رفع افتادگی ابرو است؛ ولی این روش برای تمامی افراد قابل توصیه نیست. افرادی که نباید از جراحی لیفت ابرو استفاده کنند در گروه های زیر دسته بندی می شوند.

 1. افرادی که دارای سلامتی جسمانی کافی نیستند و داروهای بیهوشی یا بی حسی موضعی برای آن ها مضر هستند.
 2. افرادی که با واقعیت و نتایج لیفت ابرو آشنایی ندارند و توقع آن ها بسیار زیاد است.
 3. افرادی که بر این باور هستند پس از انجام لیفت اندوسکوپی ابرو، ابروها به شقیقه ها خواهند رسید.
 4. افرادی که تجربه ابتلا به اختلال لاگوفتالموس یا همان خوابیدن با چشم باز دارند، هرگز نباید لیفت ابرو انجام دهند.
 5. افرادی که تمایلی به داشتن چهره ای با حالت طبیعی ندارند.
 6. افرادی که فرم پیشانی آن ها نئاندرتال است.
 7. افرادی که در پیشانی آن ها، خطور بسیار عمیقی مشاهده می شود.
لیفت اندوسکوپی ابرو
لیفت اندوسکوپی ابرو

اقدامات قبل از انجام لیفت اندوسکوپی ابرو

آمادگی ها و اقداماتی که قبل از جراحی لیفت اندوسکوپی ابرو انجام می شوند، تاثیر مستقیمی در فرآیند جراحی و نتایج حاصل از آن دارند. بنا به اهمیت موضوع، در ادامه توضیحاتی بیشتری پیرامون اقدامات قبل از انجام لیفت اندوسکوپی ابرو خواهیم داشت.

 • بررسی های کافی در مورد یافتن یک متخصص چشم و جراح پلاستیک خوب با در نظر گرفتن تخصص، تجربه، مهارت و علم به روز جراح
 • شرکت در جلسه های مشاوره قبل از جراحی برای توضیح دادن کامل از واقعیت های بعد از جراحی
 • مشاهده نمونه جراحی های پزشک مورد نظر و پرس و جو از بیماران در راستای همین موضوع
 • اجتناب از مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات یک ماه قبل از انجام جراحی برای بهبود جریان خون در سر
 • آگاه سازی پزشک مربوطه پیرامون سوابق بیماری ها و داروهای مصرفی
 • قطع داروهای انعقاد کننده خون مانند آسپرین به منظور جلوگیری از خونریزی های شدید
 • اجتناب از خوردن و آشامیدن حدود 8 ساعت قبل از جراحی در صورت استفاده از روش بیهوشی عمومی

 

لیفت اندوسکوپی ابرو چگونه انجام می شود؟

لیفت اندوسکوپی ابرو از جمله جراحی هایی است که نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و بیمار پس از انجام جراحی می تواند ترخیص شود. بسته به شرایط بیمار، جراح پلاستیک از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی برای انجام لیفت ابرو استفاده می کنند. در ابتدا، محل ایجاد برش ها، با استفاده از مواد الکلی به طور کامل ضدعفونی می شوند. سپس به منظور جلوگیری از خشک شدن چشم ها، داخل چشم ها قطره های مخصوصی می ریزند. در ادامه، در محل های از پیش تعیین شده برش ایجاد می کنند تا به این طریق دستگاه اندوسکوپ به بافت زیرین پیشانی دسترسی داشته باشد. میزان بالا کشیدن بافت زیر پیشانی و ابروها نسبت به میزان چین و چروک ها و شرایط بیمار می تواند متغیر باشد. در انتهای جراحی، محل برش های ایجاد شده را به کمک بخیه می بندند.

 

مراقبت های بعد از انجام لیفت اندوسکوپی ابرو

رسیدگی ها و مراقبت هایی که بعد از لیفت کردن ابروها باید انجام شوند، اهمیت زیادی دارند. مراقبت کامل و درست، باعث کوتاه تر شدن دوره بهبودی خواهد شد. این مراقبت ها تحت عنوان نکاتی کلیدی، توسط پزشک مربوطه یا مشاوران آن به طور کامل توضیح داده می شوند. مراقبت های بعد از انجام لیفت اندوسکوپی ابرو، بسیار ساده و بدون پیچیدگی هستند؛ که عبارتند از:

 • استفاده منظم و دقیق از تمامی داروها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک متخصص
 • استفاده از کمپرس های یخ برای کاهش تورم و کبودی های ناشی از جراحی تا حدود 24 ساعت به طور مداوم
 • خوابیدن در محلی با سطح شیب دار
 • مراقبت از زخم و پانسمان به موقع و کاملاً بهداشتی بخیه ها
 • اجتناب از رنگ کردن مو و تماس با مواد شیمیایی تا حدود 1 ماه بعد از جراحی
 • خودداری از مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات
 • خودداری از برداشتن اجسام سنگین وزن و انجام فعالیت های سنگین ورزشی تا 2 هفته بعد از جراحی

 

مزایا و فواید لیفت کردن ابروها به روش اندوسکوپیک

روش های مختلفی برای لیفت کردن ابروها وجود دارند. لیفت اندوسکوپی ابرو از جمله روش های موثر و مطمئنی است که اغلب متقاضیان برای جراحی به دلیل وجود مزایای این روش، تمایل به انجام آن می شوند. پیشرفته بودن تجهیزات و ابزارهای مورد استفاده در لیفت کردن ابروها به روش اندوسکوپیک، مهم ترین عامل برای پر رنگ تر شدن این روش زیبایی به شمار می آید. در ادامه، به مهم ترین مزایای لیفت اندوسکوپی ابرو اشاره خواهیم داشت.

 • کوتاه تر بودن دوران نقاهت
 • سریع تر بودن بهبودی زخم و محل بخیه
 • آسیب و خراش کمتر به پوست و ایجاد اسکار پوستی
 • ایجاد کبودی و تورم به صورت جزئی
 • استفاده از جدیدترین تکنیک های روش جراحی لیفت ابرو
 • نتایج بسیار مطلوب در امر جوان سازی پوست
 • تاثیرات موثر در رفع افتادگی پلک ها
 • کشیده تر شدن حالت چشم ها
 • نیاز نداشتن به مراقبت های سخت و طولانی مدت

عوارض ناشی از لیفت کردن ابروها به روش اندوسکوپیک

عوارض ناشی از لیفت اندوسکوپی ابرو می تواند در دو حالت کوتاه مدت و بلند مدت باشد. بروز عوارض کوتاه مدت برای هر روش جراحی طبیعی است؛ ولی بروز عوارض بلند مدت به مراقب های بعد از جراحی و مهارت جراح بستگی دارد. در این بخش از مطلب، به طور کلی به تمامی این عوارض احتمالی اشاره خواهیم داشت.

 1. ایجاد عفونت یا خونریزی
 2. آسیب به عصب حرکتی پیشانی
 3. احساس خارش در سطح پوست
 4. عوارض ناشی از داروی بیهوشی مانند سردرد و حالت تهوع
 5. ریزش مو به دلیل کاهش فولیکول ها
 6. بروز مشکلات چشمی
 7. باز ماندن چشم

 

مراجعه به پزشک

در مطالب فوق به بررسی لیفت اندوسکوپی ابرو و همچنین کاربردها، مزایا، عوارض و نحوه انجام این روش زیبایی و درمانی پرداخته شد. در این جراحی، با ایجاد برش های کوچک، بافت زیر پیشانی و ابروها را تا صاف شدن پوست پیشانی به بالا می کشند. دکتر پریسا حمامی متخصص و جراح چشم، دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت از دانشگاه ایران، تجربه و دانش کافی در زمینه درمان انواع بیماری های چشم و انجام جراحی های زیبایی چشم دارد. شما برای انجام لیفت اندوسکوپی ابرو می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و نوبت ویزیت خود را دریافت نمایید.

بهترین جراح پلک

دکتر پریسا حمامی

دکتر پریسا حمامی جراح چشم فوق تخصص جراحی پلک و چشم و حدقه و صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *