۷ دقیقه
لیفت ابرو

لیفت ابرو

آنچه می خوانید...

لیفت ابرو یکی از روش های جوانسازی صورت است که امروزه طرفداران زیادی دارد. با بالا رفتن سن و گذر زمان، تغییراتی در چهره افراد به وجود می آید که گریز ناپذیر است. اما استفاده از روش های نوین پزشکی و تکنولوژی های پیشرفته از آثار این تغییرات می کاهد. بالا کشیدن و لیفت ابروها باعث زیباتر شدن چهره، خوش فرم شدن ابروها، باز شدن چهره، رفع چین و چروک زیر ابرو و درشت تر شدن چشم ها می شود. در این مقاله قصد داریم در خصوص روش های لیفت ابرو و انتخاب بهترین روش مطالبی را بیان کنیم.

لیفت ابرو چیست؟

ابروها یکی از مهم ترین اجزای زیبایی صورت است که افراد برای زیباتر کردن چهره و درشت نشان دادن چشم ها روی ابروهای خود تغییراتی ایجاد می کنند. بر اثر گذشت زمان عضلات ضعیف می شوند و به مرور شل می شوند که باعث افتادگی ابروها و از دست دادن حالت آن ها می گردد. افتادگی ابروها باعث خشن، بی حال و کسل نشان دادن صورت می شود که معمولا در افراد بالای 40 سال دیده می شود.

امروزه با پیشرفت علم پزشکی، روش های مختلفی برای زیباتر کردن حالت ابروها به وجود آمده است. یکی از عمل های جراحی زیبایی چشم و صورت، لیفت ابرو یا بالاکشیدن ابروها است که طرفداران زیادی نیز دارد. این عمل به کاهش خطوط زیر ابروها و بین آن دو کمک می کند هم چنین از علائم پیری در ناحیه پیشانی می کاهد. این روش راه کاری بسیار موثر در رفع چین و چروک است و باعث بازتر و جوان تر به نظر رسیدن چهره می شود.

لیفت ابرو

لیفت صورت گاها به همراه عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی و یا لیفت پلک صورت می پذیرد. یکی از مهم ترین نکاتی که در جراحی لیفت ابرو باید دقت شود، انتخاب جراح پلاستیک چشم و صورت است تا هم با آناتومی چشم ها و هم صورت آشنا می باشد و هم از روش های اصولی روز دنیا استفاده می کند.

کاربردهای عمل لیفت ابرو چیست؟

  • لیفت ابرو باعث کشیده شدن و بالا رفتن ابروها می گردد.
  • همچنین فرم ابرو را بهبود می بخشد.
  • برخی از ابروها متقاوت نیستند و هماهنگی ندارند در نتیجه باعث تقارن ابروها می گردد.
  • لیفت ابرو در بالا کشیده شدن و فرم دهی به چشم ها و لک نیز موثر است که اگر همراه با بلفاروپلاستی انجام شود تاثیرگذارتر می گردد.
  • برداشتن چین و چروک و خط اخم بین دو ابرو
  • زیباتر شدن فرم چشم ها و ابرو
  • درشت تر نشان دادن چشم ها
کاربردهای لیفت ابرو

لیفت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

معمولا افراد به علت های گوناگون دچار افتادگی ابروها می شوند که در نتیجه به بالا کشیدن ابرو نیاز پیدا می کنند. در ادامه افراد کاندید لیفت ابرو را که انجام این عمل برای آن ها مناسب است را شرح خواهیم داد:

افرادی که بر اثر گذر زمان و افزایش سن دچار افتادگی ابرو شده اند.
افرادی که به صورت ژنتیکی و مادرزادی ابروهای افتاده ای دارند.
افرادی که می خواهند فرم ابروهای خود را بهبود بخشند و به جذاب تر شدن چهره کمک کنند.
افرادی که بر اثر گذشت زمان و کاهش انعطاف پذیری پوست فاصله دو ابرو آن ها کاهش یافته است.

روش های بالا کشیدن ابرو چیست؟

روش های مختلفی برای انجام روش بالا شیدن ابرو وجود دارد که به دو دسته تقسیم می شوند: روش تهاجمی یا جراحی و روش غیر تهاجمی یا غیر جراحی.

روش های غیر جراحی لیفت ابرو

روش های غیر جراحی لیفت ابرو باعث تغییرات مختصری در حالت ابرو ها و رفع افتادگی آن ها می گردد. یکی از رایج ترین آن ها تزریق بوتاکس است که می توان به صورت موقتی قسمت انتهایی ابروها را بالا کشید.

از روش های دیگر می توان به لیفت با نخ، لیفت ابرو با لیزر، لیفت با RF (آر اف)، هایفوتراپی، پلکسر و… اشاره نمود که تمامی این روش ها نیاز به انجام مجدد خواهند داشت و ممکن است از اثرات آن کاسته شود. البته انجام هر یک از این روش ها بستگی به شرایط فرد دارد و اگر فردی افتادگی کمی داشته باشد و نیاز به تغییرات جزئی داشته باشد، این روش ها طبق تشخیص پزشک مناسب خواهد بود.

دکتر پریسا حمامی، متخصص و جراح چشم ، دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت، تمامی عمل های جراحی درمانی و زیبایی چشم را با پیشرفته ترین تکنیک های پزشکی انجام می دهند.

برای مشاوره آنلاین و دریافت نوب برای مراجعه به مطب دکتر حمامی می توانید با شماره ۰۹۲۱۳۶۶۷۲۹۲ تماس حاصل نمایید. همچنین برای مشاوره آنلاین با دکتر حمامی می توانید از طریق سامانه ماوراطب نوبت دریافت کنید.

روش های جراحی لیفت ابرو

روش های جراحی لیفت ابرو شامل سه دسته است که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • روش باز
  • روش آندوسکوپ
  • روش مستقیم

در ادامه روش دایرکت یا مستقیم را شرح خواهیم داد.

لیفت دایرکت یا مستقیم ابرو

در روش لیفت مستقیم ابرو، از خط رویش مو و بالای ابرو برشی ایجاد می گردد. مدت زمان عمل حدود یک ساعت و نیم است که به میزان افتادگی ابروهای فرد ممکن است کمتر یا بیشتر شود. این روش در سال های گذشته پیشرفت زیادی کرده است و فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم و صورت با استفاده از روش های نوین جراحی به گونه ای عمل می کنند که جای زخم، بخیه یا اسکار ناشی از جراحی روی صورت فرد باقی نماند و اثر آن بسیار کاهش یابد. در این روش امکان فرم دهی بهتر ابروها نیز وجود دارد و جراح می تواند مطابق با آناتومی صورت و خواسته فرد فرم ابروها را تغییر دهد.

در نتیجه افراد زیادی متقاضی انجام این روش از لیفت ابرو می باشد و رضایت بیشتری از انجام عمل دارند. پس از انجام جراحی و رفع افتادگی ابروها چهره فرد شاداب تر و جوان تر به نظر خواهد رسید.

لیفت مستقیم ابرو

در روش لیفت مستقیم ابرو فرد نیازی به لیفت پیشانی ندارد و جراح می تواند تمرکز زیادی روی لیفت ابرو داشته باشد و می توان فرم دهی بهتری روی ابروها انجام داد. در نتیجه می توان قبل از عمل میزان بالا کشیدن ابروها را محاسبه و اندازه گیری نمود.

در لیفت مستقیم ابرو فقط مشکلات مربوط به افتادگی و فرم دهی ابروها برطرف می شود و نباید انتظار تغییراتی در پیشانی، قرینه نبودن و چروک های اطراف چشم داشت.

بهترین سن برای جراحی لیفت مستقیم ابرو؟

معمولا افراد بالای 40 سال دچار افتادگی ابرو می شوند و بهترین سن برای انجام لیفت مستقیم ابرو سن 45 سالگی است. قبل از سن 40 سال انجام این نوع عمل جراحی توصیه نمی شود.

انتخاب نوع روش جراحی توسط جراحی و متخصص چشم انجام می شود و باید شرایط فرد سنجیده شود. بعد از انجام عمل کمی زمان می برد تا نتیجه قطعی جراحی مشخص شود.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو

بعد از انجام جراحی ممکن است در ناحیه ابرو ها فرد دچار تورم و کبودی شود که پس از حدود سه تا چهار هفته از بین خواهند رفت. حدودا بعد از شش ماه نیز نتیجه قطعی عمل نمایان خواهد شد.

بعد از انجام جراحی فرد می تواند به زندگی روزمره خود ادامه دهد یا به محیط کار بازگردد. به دلیل تورم و کبوی نیز می تواند از عینک آفتابی استفاده نماید. استفاده از گوشی، تبلت یا کامپیوتر نیز منعی ندارد.

از انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش های سنگین تا 8 هفته خودداری نمایید. انجام پیاده روش سبک یک هفته بعد از عمل بلامانع است.

خاتمه

در این مقاله سعی کردیم تمامی نکات مربوط به جراحی لیفت ابرو را برای شما عزیزان شرح دهیم. در صورتی که سوالی در زمینه بالا کشیدن و فرم دهی ابروو روش های مختلف آن دارید می توانید در انتهای همین مقاله بخش نظرات آن را با دکتر پریسا حمامی فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم و صورت بیان نمایید.

بهترین جراح پلک

دکتر پریسا حمامی

دکتر پریسا حمامی جراح چشم فوق تخصص جراحی پلک و چشم و حدقه و صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *