۰۹۲۱۳۶۶۷۲۹۲ - ۰۲۱۸۸۲۰۰۶۶۳ - ۰۲۱۸۸۲۰۰۶۶۴
dr_parisa_hamami@
تهران، میدان ونک، خیابان ولیعصر شمالی، کوچه والی نژاد
۱۱ دقیقه
جراح پلک خوب در تهران

بهترین جراح زیبایی پلک خوب در تهران

آنچه می خوانید...

جراحی زیبایی پلک یکی از جراحی های است که علاوه بر داشتن جنبه زیبایی، اهداف درمانی نیز به همراه دارد. از این رو در انجام این جراحی بایستی تمامی نکات لازم به طور سنجیده انجام شود. با انتخاب جراح پلک خوب در تهران می توان تمامی مراحل جراحی را با بهترین شرایط ممکن سپری کرد. در غیر این صورت، جراحی پلک نتایج مطلوب و قابل قبولی نخواهد داشت. در این مقاله قصد داریم با بیان ویژگی های بهترین جراح پلک در تهران، شما را در یافتن یک جراح خوب راهنمایی کنیم. برای آشنایی بیشتر با انواع جراحی پلک توسط بهترین جراح زیبایی پلک در تهران تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

جراح پلک خوب در تهران
جراح پلک خوب در تهران

جراحی زیبایی پلک چیست؟

هدف از انجام جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی، بهبود و زیباسازی ظاهر پلک ها است. طی این جراحی، بخشی از پوست پلک و چربی های اضافی برداشته و افتادگی پلک رفع می شود. با رفع افتادگی پلک و از بین رفتن چین و چروک های اطراف چشم، علاوه بر زیبا شدن ظاهر پلک ها، میدان دید نیز افزایش پیدا می کند. جراحی بلفاروپلاستی توسط بهترین جراح پلک در تهران بدون نیاز به بستری شدن و به صورت سرپایی تحت بی حسی موضعی انجام می شود. جراحی زیبایی پلک با جراحی پتوز نباید اشتباه گرفته شود، در جراحی پتوز، تنها افتادگی پلک با سفت کردن عضلات و تاندون های پلک بالا رفع می شود. از این رو، مشاوره هایی که قبل از انجام جراحی به بیمار متقاضی داده می شوند، بسیار حائز اهمیت هستند.

 

انواع جراحی پلک

بنا به شرایط پلک های بیمار، جراحی زیبایی پلک با بلفاروپلاستی در هر دو پلک بالایی و پایینی قابل انجام است. هر یک از جراحی ها دارای حساسیت ویژه ای هستند که نیاز به یک جراح پلک خوب در تهران دارند. چنانچه پزشک متخصص نسبت به هر دو پلک بالایی و پایینی، تشخیص نیاز به جراحی بدهد، هر دو جراحی در یک جلسه انجام می شود. در ادامه، بررسی کوتاهی پیرامون انواع جراحی پلک خواهیم داشت.

 

جراحی پلک بالا

رایج ترین نوع جراحی بلفاروپلاستی، جراحی پلک بالا است. در این جراحی پوست های اضافی پلک که حالت افتادگی پیدا کرده اند، برداشته می شود. تعیین محل برشی که در شیارهای طبیعی پلک چشم ایجاد می شود، بسیار مهم است و یک جراح حاذق به درستی می تواند محل برش را مشخص کند. طی این جراحی، چربی های اضافی نیز برداشته می شوند.

 

جراحی پلک پایین

هدف از جراحی پلک پایین برداشتن چربی اضافی و برطرف کردن چین و چروک های زیر چشم است. برای برداشتن چربی اضافی، برشی در خط رویش پلک های پایین چشم ایجاد می کنند. ایجاد این برش حساس، بدون آسیب رساندن به چشم به کمک بهترین جراح زیبایی پلک در تهران جای نگرانی نخواهد داشت. در مواردی که زیر چشم گودی قابل توجهی وجود داشته باشد، چربی اضافی برداشته شده، به محل گودی منتقل می شود. برخی مواقع، امکان استفاده از تزریق فیلر نیز وجود دارد.

مهم ترین دلایل انجام جراحی زیبایی پلک

هر متقاضی جراحی پلک باید دلیل مشخصی برای انجام این جراحی داشته باشد. دلایل متعددی وجود دارند که فرد احساس نیاز به انجام جراحی پلک بالایی، پایینی یا هر دو را دارد. بایستی دلیل جراحی با بهترین جراح پلک در تهران در میان گذاشته شود. در ادامه به مهم ترین دلایل انجام جراحی زیبایی پلک اشاره خواهیم داشت.

 • شل شدگی پوست های پلک، پف زیر پلک و افتادگی پلک باعث از بین رفتن حالت طبیعی زیبایی پلک ها و چشم ها شده باشند.
 • افتادگی پوست های اضافی و چربی های پلک باعث کاهش میدان دید شده باشند.
 • حلقه های سیاه، چین و چروک ها و چربی های اضافی در اطراف پلک پایین ظاهر شده باشند.
 • برآمدگی و پف چشم ها باعث خستگی شدید چشم ها شوند.

 

کاندیداهای مناسب برای انجام جراحی پلک

برای انجام هر نوع جراحی زیبایی یا درمانی، بایستی بیمار شرایط لازم برای جراحی مورد نظر را داشته باشد. جراحی زیبایی پلک از جمله جراحی های پرطرفدار از سوی زیبا پسندان است؛ اما باید فرد متقاضی از لحاظ روحی و جسمی برخوردار از شرایط لازم باشد. در غیر این صورت مشکلات و عوارضی پیش خواهد آمد. از جمله کاندیداهای مناسب برای انجام این جراحی از نظر بهترین جراح زیبایی پلک در تهران عبارتند از:

 1. افرادی که از لحاظ جسمی در سلامتی کامل و ایده آل هستند.
 2. افرادی که پف زیر چشم، افتادگی پلک یا چین و چروک های اطراف چشم، باعث کاهش اعتماد به نفس آن ها شده است.
 3. افرادی که به خشکی چشم، عفونت چشم و سایر بیماری چشمی مبتلا نباشند.
 4. افرادی که در سنین 35 سالگی به بالا هستند.
جراح پلک خوب در تهران
جراح پلک خوب در تهران

ویژگی های یک نمونه جراحی زیبایی پلک

از مهم ترین معیارهایی که برای انتخاب یک جراح پلک خوب در تهران در نظر گرفته می شود، بررسی نمونه جراحی های پزشک مورد بررسی است. در این بررسی، مشاهده تصاویر قبل و بعد از نمونه جراحی ضروری است. منظور از بعد از جراحی، پس از طی کردن دوره نقاهت است. نتایج جراحی بایستی به مواردی که در ادامه به آن ها اشاره می شود، نزدیک تر باشند.

 • از بین رفتن کامل جای بخیه ها
 • باقی نماندن جای زخم یا بافت اسکار روی پلک
 • وجود نداشتن التهاب و تورم بیش از اندازه روی پلک
 • حفظ کردن حالت طبیعی چشم ها و پلک ها و تغییر نکردن آن ها به حالت غیر طبیعی و مصنوعی
 • برطرف شدن تمامی کبودی های اطراف چشم
 • وجود نداشتن هیچ نوع حساسیت و قرمزی در پلک ها

 

ویژگی های بهترین جراح پلک در تهران

جراحی زیبایی پلک به دلیل حساسیت بالایی که دارد، بایستی زیر نظر جراح یا یک تیم پزشکی حاذق و متخصص انجام پذیرد. از آن جایی که درخواست برای انجام عمل هایی زیبایی افزایش یافته است، پزشکان بسیاری تمایل به دریافت تخصص در این زمینه هستند. باید در نظر داشت، برای گرفتن نتیجه مطلوب از جراحی، جراح زیبایی پلک دارای خصوصیات ویژه ای برای انجام جراحی بلفاروپلاستی باشد. در این بخش از مقاله به ویژگی های بهترین جراح زیبایی پلک در تهران می پردازیم.

تخصص و دانش کافی
اصلی ترین ویژگی یک جراح پلک، میزان تحصیلات و رشته تخصصی پزشک است. پزشکانی که دارای مدرک فوق تخصص در زمینه جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت هستند، علم و دانش کافی و بیشتری نسبت به پزشکان متخصص دارند. با مراجعه به سایت انجمن زیبایی و پلاستیک ایران می توان میزان تحصیلات جراح مورد نظر خود را بررسی کرد.

آشنایی به جدیدترین تکنیک های جراحی
با پیشرفت علم، تکنیک ها و متدهای جراحی نیز در دنیای عمل زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی افزایش پیدا می کند. یک جراح پلک خوب در تهران، میزان اطلاعات تخصصی خود در این زمینه را ارتقاء می دهد. با شرکت در سمینارها و ارائه مقالات علمی و پژوهشی، آشنایی کافی با جدیدترین تکنیک های جراحی کسب خواهد کرد. تمامی این مقالات را می توان در سایت مربوط به فوق تخصص جراحی پلاستیک و چشم مطالعه کرد.

تجربه جراحی لازم
پزشکانی که در طول سال های متمادی تعداد جراحی های موفق زیبایی پلک داشته اند، دارای تجربه کافی و مهارت لازم برای انجام این جراحی هستند. یک جراح با تجربه با توجه به مهارتی که کسب کرده است، تشخیص بالایی در زمینه تک تک مراحل جراحی دارد. چنانچه در طی فرآیند جراحی مشکلی پیش آید، می تواند با استفاده از مهارت و تجربه های پیشین خود، مشکل پیش آمده را به بهترین روش حل نماید.

اخلاق نیکو و حرفه ای
از دیگر خصوصیات بهترین جراح پلک در تهران می توان به داشتن اخلاق حرفه ای و پزشکی اشاره داشت. بیمار متقاضی برای انجام عمل زیبایی پلک، ابتدا به مطب جراح مورد نظر مراجعه می کند. جراح موظف است، تمامی مزایا، عوارض، هزینه و شرایط لازم برای انجام این جراحی را به بیمار تشریح کند. چنانچه بیمار هر نوع سوالی پیرامون جراحی داشته باشد، صادقانه بدون در نظر گرفتن منافع مالی پاسخگو باشد. همچنین جراح بایستی با توضیحات خود، دید واقع بینانه ای نسبت به نتایج جراحی به بیمار بدهد.

استفاده از روش های مناسب
جراحی زیبایی پلک به دو روش استفاده از تیغ جراحی و استفاده از پرتوهای لیزر انجام می شود. هر دو روش دارای مزایا و عوارض منحصربفرد خود هستند. جراح زیبایی پلک بایستی نسبت به هر دو روش، دانش و تسلط کافی داشته باشد. انتخاب روش جراحی مناسب بسته به شرایط بیمار و نظریه پزشک متخصص دارد. بایستی تمامی جوانب در نظر گرفته شود تا نتیجه جراحی به معیارهای فرد متقاضی جراحی نزدیک تر باشد.

معاینه کامل بیمار
همان طور که پیش تر گفته شد، تمامی افراد برای انجام جراحی زیبایی پلک کاندیداهای مناسبی نیستند. پس از مراجعه بیمار به متخصص چشم و جراحی پلاستیک، معاینات لازم به طور کامل انجام می شود. چنانچه بیمار، دارای پرونده پزشکی ابتلا به سایر بیماری ها باشد، به طور کامل مورد بررسی قرار داده می شود. سنجش توانایی بینایی و میزان افتادگی پلک و چین و چروک های اطراف چشم از وظایف بهترین جراح زیبایی پلک در تهران است.

ارائه مشاوره و آموزش
در جراحی زیبایی پلک، نکات مهمی وجود دارند که بایستی قبل و بعد از انجام جراحی رعایت شوند. این نکات شامل اقدامات قبل از جراحی و مراقبت های بعد از جراحی هستند. همچنین نمونه هایی از قبل و بعد از جراحی های انجام شده به صورت تصویری به فرد متقاضی نشان داده شود. تمامی این موارد، مراقبت های قبل و بعد از جراحی بایستی توسط پزشک مربوطه یا تیم مشاوره همراه پزشک، برای بیمار تشریح و آموزش داده شوند. توضیح درست این نکات و انجام دقیق آن ها توسط بیمار، موفقیت نتایج جراحی را به مراتب بیشتر خواهد کرد.

دسترسی آسان به پزشک
مطب یک جراح پلک خوب در تهران بایستی در یک موقعیت جغرافیایی مناسب و قابل دسترسی باشد. بسیاری از افراد به این نکته اهمیت می دهند که به راحتی و بدون دغدغه به پزشک و جراح مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. از طرفی، گرفتن نوبت ویزیت از برخی پزشکان، پروسه دشواری است. در این صورت، فرد متقاضی برای انجام جراحی زیبایی پلک به دلیل کلافگی برای گرفتن نوبت به پزشک دیگر مراجعه می کند.

دریافت هزینه معقول
هزینه ای که از بابت انجام جراحی زیبایی پلک از بیمار گرفته می شود به عوامل متعددی بستگی دارد. به طوری که میزان هزینه دریافتی از بیمار متناسب با تمامی خدماتی باشد در اختیار بیمار گذاشته می شود. دریافت هزینه های اضافی نمی تواند عاقلانه باشد و منجر به کاهش مراجعین به جراح چشم مورد نظر خواهد شد. با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی جامعه می توان هزینه های معقول تری برای انجام عمل زیبایی پلک تعیین کرد.

 

نحوه یافتن جراح پلک خوب در تهران

در دنیای ارتباطات امروز به راحتی می توان تمامی اطلاعات مورد نظر خود را به شیوه های مختلف به دست آورد. سایت ها و شبکه های اجتماعی معتبر، بستری برای ارائه خدماتی هستند که یک جراح پلک خوب در تهران از آن ها استفاده می کند. وی در سایت یا شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام، عکس نمونه های جراحی های انجام شده را بارگذاری می کند. فرد متقاضی برای جراحی می تواند با دسترسی آسان به این تصاویر و مطالب انتشار یافته، پیرامون جراحی زیبایی پلک اطلاعات مفیدی به دست آورد. با مقایسه چندین تصویر و مطلب از چندین جراح منتخب، می توان بهترین آن ها را انتخاب کرد. همچنین با گفت و گو با بیمارانی که سابقه جراحی پلک داشته اند، یافتن یک جراح خوب آسان تر خواهد شد.

جراح پلک خوب در تهران
جراح پلک خوب در تهران

هزینه جراحی زیبایی پلک

هزینه جراحی بلفاروپلاستی یا زیبایی پلک به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. از جمله این فاکتورها عبارتند از:

 1. برخورداری جراح پلاستیک و ترمیم چشم از ویژگی های لازم برای یک جراح زیبایی پلک
 2. نوع بیمارستان یا کلینیک انتخابی برای انجام جراحی
 3. نوع روش جراحی (تیغ جراحی یا لیزر)
 4. جراحی پلک بالا، پلک پایین یا هردو
 5. کیفیت و میزان پیشرفته بدون ابزار و تجهیزات مورد استفاده در جراحی
 6. نوع پوشش خدمات درمانی و بیمه

مراجعه به پزشک

در مطالب فوق به بررسی ویژگی های بهترین جراح زیبایی پلک در تهران پرداخته شد. داشتن تخصص، تجربه، مهارت، اخلاق حرفه ای و آشنایی با به روزترین تکنیک های جراحی و دادن مشاوره از مهم ترین ویژگی های یک جراح پلک خوب در تهران هستند. دکتر پریسا حمامی متخصص و جراح چشم، دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت از دانشگاه ایران، تجربه و دانش کافی در زمینه درمان انواع بیماری های چشم و انجام جراحی های زیبایی چشم دارد. شما برای انجام عمل جراحی زیبایی پلک می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و نوبت ویزیت خود را دریافت نمایید.

بهترین جراح پلک

دکتر پریسا حمامی

دکتر پریسا حمامی جراح چشم فوق تخصص جراحی پلک و چشم و حدقه و صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *