۱۱ دقیقه
بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران

بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران

آنچه می خوانید...

زیبایی حق انتخاب هر زیباپسندی است. یکی از جراحی های زیبایی رایج در شاخه چشم پزشکی و پلاستیک، جراحی بلفاروپلاستی یا همان جراحی زیبایی پلک نام دارد. جراحی بلفاروپلاستی علاوه بر افزایش زیبایی پلک ها، کاربرد درمانی نیز دارد. از این رو، انتخاب یک جراح خوب و متخصص در اولویت های هر متقاضی برای این جراحی قرار دارد. داشتن یک نتیجه جراحی ایده آل به تخصص و سایر خصوصیات جراح زیبایی پلک بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم با بررسی مهم ترین خصوصیات بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران، به مراحل مختلف و کاندیداهای مناسب جراحی زیبایی پلک می پردازیم. برای آشنایی بیشتر پیرامون این موضوع تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی بلفاروپپلاستی یکی از جراحی زیبایی است که با هدف بهبود و زیبایی پلک ها انجام می شود. در طی این جراحی، چربی ها و پوست ها اضافی بالای پلک و پایین پلک برداشته می شود و در نتیجه بیمار می تواند میدان دید قوی تری به دست بیاورد. به طوری که با انجام این روش جراحی علاوه بر زیبایی پلک، در برخی موارد نیز بینایی بهتر را به چشم ها به ارمغان آورد. برای رفع افتادگی پلک و چین و چروک های اطراف چشم بایستی به بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران مراجعه شود. جراحی زیبایی پلک نیازی به بستری شدن طولانی مدت در بیمارستان و کلینیک ندارد و بیمار نهایت پس از گذشت چند ساعت می تواند مرخص شود. در این جراحی زیبایی، بیمار تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد و نبود عوارض ناشی از بیهوشی را می توان از مزایای بلفاروپلاستی به شمار آورد.

 

انواع جراحی بلفاروپلاستی

چربی ها و پوست های اضافی با افزایش سن، روی هر دو پلک بالایی و پایینی قابل مشاهده است. از این رو، جراحی بلفاروپلاستی در هر دو پلک فوقانی و تحتانی انجام می شود. باید در نظر داشت، برداشتن چربی ها پوست های اضافی در هر دو پلک به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد و باید تحت نظارت بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران انجام شود. برخی از بیماران متقاضی بلفاروپلاستی برای یک پلک و برخی دیگر متقاضی برای هر دو پلک هستند. در ادامه به بررسی هر یک از انواع جراحی بلفاروپلاستی می پردازیم.

 

جراحی بلفاروپلاستی فوقانی

از متداول ترین نوع جراحی بلفاروپلاستی می توان به جراحی زیبایی پلک فوقانی اشاره کرد. افتادگی پلک های فوقانی علاوه بر ایجاد ظاهری غیر معمول برای چشم، باعث کاهش وسعت دید و زاویه مشاهده جهان اطراف می شود. به همین دلیل به جرأت می توان گفت جراحی بلفاروپلاستی پلک فوقانی از لحاظ دید ضرورت بیشتری به لحاظ زیبایی دارد. طی این جراحی، برشی در شیارهای طبیعی پوست پلک ایجاد می شود که نحوه تعیین محل برش بسیار اهمیت دارد.

 

جراحی بلفاروپلاستی تحتانی

برای برداشتن برآمدگی و چربی های زیر چشم از جراحی بلفاروپلاستی تحتانی استفاده می کنند. همچنین با این شیوه، چین و چروک های اطراف چشم نیز برداشته می شوند. برای انجام این کار، برش دقیق و ماهرانه ای زیر چشم ایجاد می کنند که توصیه می شود توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران انجام شود. افرادی که زیر پلک پایینی آن ها علاوه بر برآمدگی و چربی اضافه، گودی نیز وجود داشته باشد، در این صورت چربی تخلیه شده را می توان به گودی زیر چشم تزریق کرد.

چه کسانی کاندیداهای مناسبی برای جراحی بلفاروپلاستی هستند؟

برای کاندید شدن به انجام نوعی جراحی، باید تمامی شرایط و جوانب جراحی به طور کامل سنجیده شوند. به طوری که بیمار شرایط لازم برای انجام جراحی را داشته باشد. این قاعده برای هر دو گروه جراحی درمانی و زیبایی باید رعایت شود و جراحی بلفاروپلاستی یا زیبایی پلک نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. این شرایط با نظریه تیم چشم پزشکی و بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران تعیین می شوند. متناسب نبودن شرایط مورد نظر با شرایط فرد متقاضی برای جراحی زیبایی پلک می تواند مشکلات یا عوارضی به دنبال داشته باشد. از جمله این شرایط عبارتند از:

 • افرادی که حداقل در سن 35 سالگی باشند.
 • افرادی که از بیماری های چشمی همچون بیماری خشکی چشم، عفونت چشم و… رنج می برند، بایستی ابتدا بیماری خود را به طور کامل درمان کنند، سپس اقدام به جراحی بلفاروپلاستی کنند.
 • افرادی که به لحاظ جسمی مشکل یا بیماری جدی نداشته باشند و از سلامتی کاملی برخوردار باشند.
 • افرادی که به دلیل داشتن افتادگی پلک، چین و چروک های اطراف چشم و برآمدی زیر پلک به لحاظ روحی و کاهش اعتماد به نفس احساس ناراحتی می کنند.

 

علل انجام جراحی بلفاروپلاستی

هر فردی برای قرار گرفتن زیر تیغ جراحی بایستی دلیل شفافی داشته باشد. به خصوص در جراحی های زیبایی مانند جراحی زیبایی پلک باید هدف و دلیل فرد متقاضی مشخص شود. بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران با بررسی دلیل یا دلایل بیمار برای انجام جراحی و همچنین انجام معاینات لازم، تصمیم نهایی خود را پیرامون این جراحی بیان می کند. این مورد شامل هر دو نوع جراحی بلفاروپلاستی فوقانی و تحتانی خواهد بود. از جمله علل انجام جراحی بلفاروپلاستی عبارتند از:

 • افتادگی چربی ها و پوست های اضافی پلک بالایی منجر به کاهش وسعت دید و زاویه دید شده باشد.
 • عواملی همچون وجود پوست ها و چربی های اضافی و افتادگی پلک بالا باعث کاهش زیبایی چشم ها شده باشد.
 • افتادگی پلک و چربی های بالای پلک باعث خستگی زودهنگام چشم ها شده باشد و در ظاهر، چشم های فرد خواب آلود به نظر برسند.
 • برآمدگی های پایین پلک که اغلب پر از مواد چربی هستند و همچنین چین و چروک های اطراف چشم، باعث از دست رفتن زیبایی طبیعی چشم ها و پلک ها شده باشد.
بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران
بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران

نتیجه نهایی جراحی بلفاروپلاستی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

باتوجه به دلایل و اهداف مهم جراحی بلفاروپلاستی، یک جراحی خوب بایستی نتایج خوب و قابل قبولی برای بیمار به همراه داشته باشد. ویژگی های یک نتیجه جراحی بلفاروپلاستی باتوجه تصویر نهایی پلک ها بعد از پایان دوران نقاهت جراحی سنجیده می شوند. مزایای ناشی از جراحی پلک توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران بسیار بیشتر از معایب آن خواهد بود. از این رو، قبل از انجام جراحی، باید به ویژگی های نتیجه نهایی یک جراحی خوب آشنایی کامل داشته باشد. از جمله این ویژگی ها عبارتند از:

 • جای بخیه ها به طور کامل از بین بروند.
 • جای زخم یا بافت اسکار روی پلک ها باقی نمانده باشد.
 • پلک ها و چشم ها حالت طبیعی خود را حفظ کنند و به لحاظ ظاهری، شکلی مصنوعی به خود نگرفته باشد.
 • تورم و التهاب خیلی زیاد و غیر عادی روی پلک ها باقی نمانده باشد.
 • تمامی کبودی های اطراف چشم ناشی از فشار جراحی، به طور کامل برطرف شود.
 • هیچ نوع حساسیت یا قرمزی در داخل یا اطراف چشم ایجاد نشود.

مهم ترین خصوصیات بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران

چشم یکی از ظریف ترین و حساس ترین بخش های بدن محسوب می شود. انجام هر نوع عمل جراحی در اجزای مختلف آن به مهارت و دقت بسیار بالایی نیاز دارد. در غیر این صورت، خطرات و عوارض غیر قابل جبرانی متوجه فرد متقاضی می شود. جراحی بلفاروپلاستی و زیبایی پلک نیز از ظرافت خاصی برخوردار است و در انتخاب پزشک و جراح مورد نظر باید نکات کلیدی مهمی در نظر گرفته شوند. به دلیل اینکه تعداد جراحان فعال در این زمینه شمار زیادی دارند و انتخاب یک جراح خوب برای متقاضیان آن به کاری سخت و دشوار تبدیل شده است. از این رو، در این بخش از مقاله به مهم ترین خصوصیات بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران می پردازیم.

داشتن تخصص و آگاهی کافی
اولین موردی که باید در انتخاب جراح بلفاروپلاستی به آن توجه شود، میزان تخصص و رشته تحصیلی جراح است. داشتن مدرک فوق تخصص در رشته جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت مهم ترین خصوصیات جراحی زیبایی پلک عنوان می شود. برای بررسی درستی و میزان تحصیلات جراح می توان به سایت انجمن زیبایی و پلاستیک ایران مراجعه کرد.

مسلط به متدهای نوین جراحی
شیوه های جراحی، روز به روز پیشرفته تر و کامل تر می شوند. بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران بایستی مسلط به متدها و تکنیک های مدرن باشد. با استفاده از تکنیک های نوین، بر مزایای جراحی زیبایی پلک نیز افزوده می شود. یک جراح آگاه با انجام تحقیقات و پژوهش ها و شرکت در سمینارها، آشنایی کافی به این شیوه ها خواهد داشت.

داشتن تجربه کافی
بالا بودن تجربه یک جراح از ملزومات به شمار می آید. جراحی که تجربه کافی داشته باشد، می تواند در تمامی مراحل جراحی از بهترین روش و ابزار استفاده کند. همچنین در صورت بروز هر نوع مشکلی، به کمک اندوخته ها و تجربه خود می تواند نتیجه مطلوبی برای یک جراحی زیبایی پلک به ارمغان بیاورد.

داشتن اخلاق حرفه ای
پزشک باید اخلاقی حرفه ای و پزشکی داشته باشد تا بتواند در تمامی زمینه ها با بیمار و خواسته های او گفتگو کند. یک جراحی از مراحل مختلفی مانند معاینات و اقدامات اولیه، مراقبت های بعد از جراحی، مزایا، عوارض و هزینه برخوردار است. توضیح کافی در این زمینه بدون در نظر گرفتن منافع مالی و با صداقت کامل از وظایف یک جراح خوب به شمار می آید.

استفاده از بهترین روش جراحی
جراحی بلفاروپلاستی به دو شیوه متفاوت انجام می شود. شیوه اول استفاده از پرتوهای لیزر و شیوه دوم استفاده از تیغ جراحی است. انتخاب شیوه جراحی، به شرایط بیمار و تشخیص درست پزشک متخصص و جراح پلاستیک وابستگی مستقیمی دارد. بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران باید آشنایی کاملی به هر دو شیوه جراحی داشته باشد.

انجام معاینات کامل
از آن جایی که تمامی افراد متقاضی برای جراحی بلفاروپلاستی کاندیدای مناسبی برای این جراحی محسوب نمی شوند، معاینات تکمیلی بیمار اهمیت بالایی دارد. افرادی که دارای سابقه بیماری چشم خاصی هستند باید به طور دقیق مورد معاینه و بررسی قرار بگیرند. همچنین سایر پرونده های پزشکی نیز توسط پزشک مطالعه شوند.

دسترسی داشتن به جراح
موقعیت جغرافیایی مطب جراح یا کلینیکی که در آن جراحی انجام می شود، اهمیت زیادی دارد. هنگام انتخاب یک جراح خوب باید در نظر داشت که به راحتی بتوان به پزشک معالج مراجعه کرد. به این ترتیب بیمار به آسانی می تواند در صورت بروز هر نوع مشکلی به جراح زیبایی پلک خود دسترسی داشته باشد.

دادن مشاوره و آموزش های لازم
هر جراحی دارای معایب و عوارضی کوتاه مدت و طولانی مدت است. با ارائه آموزش های درست پیرامون مراقبت های قبل و بعد از جراحی، می توان میزان بروز این عوارض را به حداقل رساند. از طرفی، مشاوره های قبل از جراحی توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران، دیدگاه واقع بینانه ای به بیمار می بخشد و نسبت به نتیجه جراحی انتظارهای غیر معقولانه ای نخواهد داشت.

دریافت هزینه ای معقول
هزینه جراحی بلفاروپلاستی به فاکتورهای مهمی همچون روش جراحی، میزان تجهیزات و تخصص جراح، نوع کلینیک و… بستگی دارد. هزینه جراحی بایستی به طور معقولانه و براساس همین فاکتورها تعیین شود.

چگونه یک جراح بلفاروپلاستی خوب پیدا کنیم؟

امروزه روش های متنوع و متعددی برای پیدا کردن یک جراح خوب برای بلفاروپلاستی وجود دارد. شبکه های اجتماعی مختلف، سایت های پزشکی، تبلیغات و… از جمله این روش ها محسوب می شوند. به راحتی می توان با وارد کردن چند واژه و کلیک کردن، به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کرد. از رایج ترین روش های یافتن بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران می توان به سایت و پیچ اینستاگرامی پزشک و جراح مورد نظر می توان اشاره داشت. تصاویر مربوط به قبل و بعد از جراحی و اطلاعات درج شده در انتهای آن ها، گویای نتایج نهایی جراحی زیبایی پلک هستند. از طریق پرس و جو با بیماران تحت جراحی قرار گرفته نیز می توان به یک انتخاب درست رسید.

 

مراجعه به پزشک

در مطالب بالا پیرامون مهم ترین خصوصیات بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران پرداخته شد. به هنگام انتخاب یک جراح خوب برای جراحی زیبایی پلک بایستی به عواملی همچون میزان تخصص، مهارت، تجربه، آشنایی به متدهای نوین، داشتن اخلاق حرفه ای، دادن مشاوره های صحیح و دسترسی آسان به پزشک توجه کافی داشت. دکتر پریسا حمامی متخصص و جراح چشم، دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت از دانشگاه ایران، تجربه و دانش کافی در زمینه درمان انواع بیماری های چشم و انجام جراحی های زیبایی چشم دارد. شما برای انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و نوبت ویزیت خود را دریافت نمایید.

بهترین جراح پلک

دکتر پریسا حمامی

دکتر پریسا حمامی جراح چشم فوق تخصص جراحی پلک و چشم و حدقه و صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *